Jmenujeme se Jana a Antonín Novákovi . Poznali jsme se na tanečním parketě a tanec nás provází celým životem. Společně jsme si vytančili mezinárodní taneční třídu M. Naším tanečním cílem bylo nominovat se na mistrovství ČR v kombinaci 10ti tanců (standardní a latinskoamerické tance) a to se nám také povedlo.

Po skončení soutěžní taneční kariéry jsme se začali intenzivněji věnovat výuce jednak  sportovních tanečních párů také i výuce v tanečních kurzech pro mládež i dospělé.

V současné době na naši taneční kariéru navazují obě naše dcery, které aktivně tančí obě skupiny tanců.

Společně jsme také vybudovali vlastní taneční studio v centru Kutné Hory, kam jsou soustředěny všechny tréninky našich sportovních tanečních párů.

Činnost naší taneční školy se dělí na dvě hlavní náplně a to:

1. výchova sportovních tanečních párů

Sportovní klub TŠ Novákovi Kutná Hora je zájmovou sportovní organizací, funguje od roku 2006 a navázal tak na činnost tanečního kroužku, založeného v roce 1995 pod Domem dětí a mládeže v Kutné Hoře.

Klub je členem Českého svazu tanečního sportu a vychováváme v něm sportovní taneční páry pro tance standardní i latinskoamerické,  od dětí, přes juniory, mládež a dospělé až po seniory.

V tanečním klubu máme zastoupeny všechny výkonnostní třídy od “Hobby” až po mezinárodní taneční třídu M.

2. výuka v tanečních kurzech

V tanečních kurzech vyučujeme od roku 1993. Jsme profesionálními členy Svazu učitelů tance České republiky.

Každoročně pořádáme “Kurzy tance a společenské výchovy pro mládež v kulturním domě Lorec v Kutné Hoře”. Externě pak vyučujeme v kurzech pro mládež ve Vrdech a v Ledči nad Sázavou.

Důležitou součástí naší výuky jsou i “Taneční pro dospělé” a to jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Tyto kurzy pořádáme pravidelně již několik let v kulturním domě v Hlízově u Kutné Hory, kde máme skvělé zázemí.